Környezetvédelem az iparban
Ma a környezeti felelősségvállalás fontos tényező, amely jelen van a vállalkozások mindennapi életében. Egyre több vállalkozás törekszik a környezettudatosságra.
Modern, környezetbarát technológiák alkalmazásával és tiszta energiák felhasználásával a káros környezeti hatások számottevően csökkenthetők. Az iparok életében is ez egy fontos kérdés, hiszen egyre szigorodnak a környezetvédelmi szabályok. Az iparjogvédelem is egyike azoknak a hatékony eszközöknek, amelyek alkalmasak új, környezetbarát technológiák kifejlesztésének vagy már kidolgozott megoldások továbbfejlesztésének az ösztönzésére minden ipar életében.
Vegyi anyagok az iparban
A festék hígításához használt oldószer rendkívül gyúlékony, irritálja a szemet és a légutakat, ami veszélyes az emberi egészségre, ezért fontos munkavédelmi szabályokat be kell tartani. A festékek és oldószerek tárolására külön és folyamatosan szellőző helyiséget kell biztosítani. A lézeres berendezések használatakor nincs szükség segédanyagokra és nem kell külön helyiséget biztosítani a tárolásukhoz, és egyáltalán nem károsak az egészségre.
Homokszórás technológia
Homok fúvással számos fémfelületről eltávolítható a nem kívánt rozsda, reve, régi festék/bevonat. Az így kapott, új, fémtiszta felület pedig tökéletes alap a további kezelésekhez: fényezés, porszórás, horganyozás, stb.
Viszont a homokszórás jár szállítási költséggel és egyéb negatív hatásai is vannak. A lézer technológia ezzel szemben nem jár beszállítási költséggel, hiszen nem kell hozzá semmi csak egy konnektor. A lézer a fénnyel tisztít és a legjobb eredményt biztosítja a felhasználója számára. Használata közben nem kell beöltözni ahogy a homokszóráshoz, elegendő egy védőburkolattal elátott munkaállomás vagy a gyártósorba is integrálható megoldást is tudunk készíteni.
Szállítási költségek
Az iparágakban a károsanyag kibocsátás és felhasználás mellett számolnia kell a szállítási költségekkel. A megemelkedett energia árak mellett a szállítási költségek is növekedtek. Ennek csökkentése érdekében ajánljuk a lézer technológiát, hiszen hozadék anyag nélkül tud tisztítást, jelölést, hegesztést, marást, vágást végezni.
EKáros anyagok kibocsátása
az iparágak sajnos sok káros anyagot bocsátanak ki,
de ez lézertechnológiával csökkenthető.
Lézeres technológia az iparban
A termelő szférában és a mostani „be green” egyre erősödő gondolkodásmód mentén az egyik legfontosabb tényező a lehető legkevesebb hulladék termelése, illetve az ökolábnyom csökkentése. A lehető legjobb választás a lézeres technológia, hiszen egy precíz és környezetbarát megoldás. A gyorsasága mellett meg kell említeni a pontosságát is, mert az is mérvadó az ipari felhasználásban. A fibeersx technológiájával a korábban használt berendezésekkel szemben több funkciót is képesek ellátni. A karbantartási költsége a hagyományos gépekhez képest igen alacsony, mert nincsenek kopó alkatrészek.
Az ENSZ hatodik értékelő jelentése szerint az emberi tevékenységből származó üvegházhatású gázok kibocsátása a 20. század eleje óta körülbelül 1,1°C-os felmelegedésért felelős. E tevékenységek közé tartozik például a szén-, olaj- és gázégetés, az erdőirtás és a mezőgazdaság is. Az energiafelhasználás területén belül is szűkítette a jelentés a károsanyag-kibocsátó területek arányait. A legnagyobb emissziót (24,2 százalékkal) az ipari energiafogyasztás adja, ezen belül is a vas- és acélipar (7,2 százalékkal). A második helyre az építőipar került (17,5 százalékkal), míg a harmadik a szállítmányozás volt (11,9 százalékkal). Utóbbi csoportban a közúti szállítmányozás messze a legnagyobb kibocsátó, 11,9 százalékkal.
Az adatokból jól látszik tehát, hogy mely területeken lehetne érdemben csökkenteni az üvegházhatású gázok globális emisszióját, és az energiamixek átalakulása már nagyban zajlik. Vagyis a következő években számos iparágban komoly átrendeződések jöhetnek, megcélozva a szennyezés visszafogását. Az átrendeződéshez az egyik jó megoldás a lézer technológia, mert nincs káros anyag kibocsátás, veszélyes anyag felhasználásra sincs szükség, ezáltal annak elszállításáról sem kell gondoskodni.
A folyamatos fejlesztéséhez hozzájárul ha energiatakarékos és környezetbarát megoldást választunk