A lézer modul több felhasználási lehetőséget és kínál számunkra. A FibeerSX fejlesztésének köszönhetően vannak multifunkciós lézer eszközeink, amik több feladat elvégzésére is alkalmasak, így gyorsítani tudják a termelési folyamatokat. Felhasználóbarát, kompakt kialakításának köszönhetően több beépítési lehetőséget is számításba vehetünk. A lézer modulok több technológiával is kommunikálnak, most első körben a gyártósori beépítés folyamatát mutatjuk be.
Beépítési folyamat és szempontok, amit figyelembe kell vennünk az integráció során a megfelelő felhasználáshoz. Első körben meg kell határozni a lézer modul specifikációit és követelményeit, figyelembe véve a gyártósor adta lehetőségeket. Integrációs területeket fel kell mérni a gyártósoron, ahova a lézer modul beépítésre kerülhet. Több lehetőség is van a lézer modul felhasználására például; egyedileg megtervezett munkaállomásunk, gyártósor, cellák, meglévő gépbe. A beépítés alatt teljeskörű figyelmet fordítunk a munkavédelmi előírásokra, hogy a felhasználó biztonságosan végezhesse a munkáját. A berendezéseink rendelkeznek CE tanúsítvánnyal (Ez a bizonyítvány igazolja, hogy a termékeket a vonatkozó irányelvek alapján értékelik, és a biztonsági, egészségügyi és környezetvédelmi követelmények tekintetében megfelelnek az új megközelítésű irányelveknek.) Következő lépés az automatizálás és a távoli vezérlés kialakítása, hogy a gyártósor és a lézer kommunikáljon egymással és folyamatosan szinkronizálja a szükséges adatokat, illetve távolról is vezérelhető legyen. Mindenképp javasoljuk, hogy a lézer használatától függően tervezzük meg együtt a karbantartási ciklusokat, hogy növeljük a berendezés élettartamát és fenntartsuk a megbízható működését.
Lézer felhasználási területei:
1. Anyagmegmunkálás és -feldolgozás
Lézervágás:
A lézer modulokat gyakran használják fémek, műanyagok, fa, textíliák és más anyagok precíziós vágására. Az automatizált rendszerekben a lézer modulokat álltalában CNC gépekbe építik be.
Lézergravírozás és -jelölés:
Lézermodulokat használnak különféle anyagok (pl. fémek, műanyagok, üveg) gravírozására vagy jelölésére. Az ilyen rendszerek automatizált szállítószalagokkal és robotkarokkal integrálhatók, így növelve a termelékenységet és csökkenteni az emberi hibalehetőséget.
Lézerhegesztés:
A lézerhegesztés magas precizitást és gyorsaságot biztosít, ami különösen hasznos az autóiparban, elektronikai eszközök gyártásában és orvosi eszközök előállításában.
2. Elektronikai felhasználások:
PCB (nyomtatott áramköri lap) gyártás:
Lézer modulokat használnak a precíziós fúrásra és vágásra a PCB-k gyártása során.
Mikromegmunkálás:
A lézermodulok nagy pontossággal végeznek mikrométerű megmunkálásokat, ami különösen fontos az elektronikai eszközök és orvosi műszerek gyártásában.
Robotika és automatizálás:
Lézer modulok alkalmazhatók a robotkarok végén, hogy precíziós feladatokat végezzenek, mint például vágás, hegesztés, jelölés.